Son günlerini yaşadığımız 2013’ün, en keyifli zamanı benim için. Dergilerin, editörlerin, müzik yazarlarının hazırladığı en iyi albüm seçkilerini takip etmek. Süzgeçten geçirdiğimde hemen herkes benim gibi ortak sanatçılarda buluşmuştu. Bütün listelerde sıralamarı değişsede ;
Atoms for Peace – AMOK, Savages – Silence Yourself, Nick Cave and the Bad Seeds – Push the Sky Away, Darkside – Psychic, Yo La Tengo – Fade, Moderat – II, Disclosure – Settle, Arcade Fire – Reflektor, James Blake – Overgrown, Nine Inch Nails – Hesitation Marks, Boards of Canada – Tomorrow’s Harvest, Moby – Innocents , David Bowie – The Next Day, Arctic Monkeys – AM, Foals – Holy Fire‘ı bulmak mümkün. Ek olarak röportaj yaptığım 2 isim;
 Local Natives – Hummingbird  (http://sitiriipio.blogspot.com/2013/11/interview-with-local-natives.html  Wildcat Strike – Wildcat Strike (http://sitiriipio.blogspot.com/2013/11/interview-with-wildcat-strike-wildcat.html) de yıl içinde çokça dönderdiğim albümler arasında.
    İçlerinden benim için bir adım önde olan isimde çok fazla popüler olmadığından dolayı bahsi hiç geçmeyen, benim ise tek atış yapmama sebebiyet veren “Depthford Goth –  Life After Defo” oldu. Asıl ismi  Daniel Woolhouse olan 28 yaşında bir öğretmen kendisi. Daha önceki single’larında da olduğu gibi (Youth II, Union) Life After Defo‘da evde kayıt edilmiş. Şu nokta da sound ve albüm aşaması James Blake‘e çok benziyor denebilir. Hakkınız da var. Daniel‘ ın bu noktadaki farkı Blake’den çok daha özgün olması. Albüm 12 parçadan oluşuyor.  Feel Real ve Union  melodram olarak aklınıza daha çabuk yer edece iki şarkı.
   Depthford Goth – Feel Real:

Depthford Goth yalnızlık ve karanlık temayı ambient, synth, electronic seslerle harmanlıyıp içsel yolculuğa bilet kesiyor. Son durak anonsu gelene kadar albümde pencere kenarı dışarıyı seyrediyorsunuz. Life after Defo playlistenizde umarım yer alır!

Bol müzik keşifli, bol festivalli, tek sıkıntımızın konser sonrası ”nasıl taksi bulacaz yaa şimdi” olması dileklerimle. Sizi playliste alıyoruz.

Depthford Goth – Life After Defo: 

Spotify Link: Deptford Goth – Life After Defo