IMG_0250
                                                                    Garanti Bankası’nın 18 yıldır sponsorluğunu üstlendiği ve İksv’nin bu yıl 22.’sini düzenlendiği Türkiye’nin en uzun soluklu geçmişi olan festivallerinden biri olan İstanbul Jazz Festival’i dün Avusturya Konsolosluğu Bahçesi’nde davetliler eşliğindeki açılışı ile resmi olarak başlamış oldu.
  IMG_0227
   Gecenin başlangıcında, müziğin sınırsızlığını kendi harmonisiyle bir çember oluşturmuş, ülkede caz müziğini andığımızda, akılda ilk şekillenen isimlerden biri olan Emin Fındıkoğlu‘na “Yaşam Boyu Başarı Ödülü” takdim edildi. Emin Fındıkoğlu‘nun bu anını paylaşmak benim için inanılmaz bir duyguydu. Ardından büyük usta ve + 12 ile serin serin bir konser verdiler.
IMG_0243
Emin Fındıkoğlu ve +12 – Falling In Love With Love (Cover)


IMG_0239

Ardından daha önce hiç canlı dinleme fırsatımın olmadığı ve artık yakalayabileceğim bütün etkinliklerine mutlaka katılım sağlıyacağım Bora Uzer sahne aldı. Sahnesi buram buram enerji. Funk, Jazz, R&B, Soul tınılarıyla sergilediği o zaman dans o zaman renk mottosu ile konsolosluk
bahçesinde swing’in önünü açtı. Daft Punk- Get Lucky, Positive Force – We Got The Funk coverları ile sahneyi ve alanı bir hayli yükseltti. Micheal Jackson’ın ölüm yıldönümüne de selam gönderen sanatçı gözlerimizi ışıldattı ve geceyi noktaladı.

22. İstanbul Caz Festivali Açılış Gecesi – Bora Uzer Performans: https://www.youtube.com/watch?v=YdWeP7o05qw

Marcus Miller – Afrodeezia, Imalda May, Jools Holland gibi isimlerin yer alacağı festival’in tüm line- up’ına buradan ulaşabilirsin!

Şehir püfür püfür jazz esecek efendim bu yaz yine.