image

Her şey “Beneath the Boardwalk (2004)” demosunu internete yüklemekle başladı Arctic Monkeys için. On binlerce download, paylaşım, İngiltere müzik gündemine sarsıntılı bir etki yarattı ve günümüze, bir çok ödül, milyonlarca dinleyici entegrasyonuyla Headliner bir grup olarak ulaştılar.

image

Bu yıl 10. yaşını kutlayan Rock’n Coke 2013 Festivali’nin 7 Eylül Akşamı Arctic Monkeys’in sahneye çıkmasıyla Hezarfen, kulak kanamasına yol açan çığlıklarla yerinden oynadı.

Arctic Monkeys – Giriş (Do i wanna know)

Mobile Okuyucular için: http://www.youtube.com/watch?v=79RCAbPxYsA

Setlist Sırasıyla: Do i wanna know, Brainstorm, Dancing Shoes, Don’t sit down, Teddy Picker, Crying Lighting, Brick By Brick, Old Yellow Brick, Old Yellow Bricks, Thunderstorms, Arabelle, Pretty Visitors, Dance Floor, Do me a favour, Cornerstone, Suck it and see, Why’d only call me you r high, Fluorescent, R U MINE. Bis: Sun goes down, 505′ dan oluştu.

image

Bu yılki konserlerinde son albümlerinin ismi olan ”AM” i sahne yazısı olarak kullanan sevgili Maymunlar, Organizatör şirket ShowHow’ın millet yanlış anlar, elalem sonra ne der, sorunsalıyla sahne’de AM’ i yazdırtmamışlar. (SKANDAL)
Alex, coşkun egosuyla hayranlarını kendinden geçiriyordu. Tavrı Grease’in Rydell Lisesi öğrencisi, kazanova Danny’i andırıyordu. Saç taraması, giyimi kuşamı John Travolta’yı aratmadı bize.

Brainstorm & Teddy Picker Instagram Videosu:
http://instagram.com/p/eEychxCrNp/

image

Jamie Cook, Matt Helders, Nick O’Malley’in etkileri de azımsanacak gibi değildi. Brainstorm’da özellikle Matt Helders’ın davul performansı biber gazı etkisi yarattı üzerimde. Boğazım düğümlendi, nefes alamadım, gözlerimden yaşlar geldi.
AM’in şarkıları dinleyeciler tarafından su gibi içilmiş, ezberlenmiş, sindirilmişti. Sahne Önü ve Genel Alan full katılımcısıyla Arctic Monkeys güzel bir dinleyici ile karşı karşıyaydı.

image

En çok beğendiğim performansları sırasıyla; r u mine, pretty visitors, arabella ve 505 oldu.

image

image