babylon-housewarming-kapak
Açıldı açıldı! Babylon yeni çatısı Bomonti’de 500 kişilik ana mekanında konser etkinliklerinin yanına snack ikramlık olarak tiyatro ve sinema etkinlikleri de ekleyerek kendi tanımları ile günün akışının durduğu ve yaşamın başladığı yeni bir dünya sunacak.
Eylül-Ekim afişlerini şöyle bir incelemeye başladığımızda 10 Eylül’de Shazamlarımızı durduraksız döndürten sampleları ile Avustralyalı Hugo & Jimmy ikilisi Flight Facilities sahne açılışı yapılıyor. Şerbet kıvamındaki elektronik alt yapıları ile dans edeceğimiz grup, açılışa nazır bir isim.
 
Flight Facilites –  With You

Geçtiğimiz senelerde dinleme fırsatı bulduğumuz naif figürlerin ve pür sesin buluştuğu amerikalı grup My Brightest Diamond ( Shara Worden ) 17 Eylül’de ışıldayacak dakikalar yaşatacak Babylon Bomonti’de. Sevmek kaçınılmazdır.

My Brightest Diamond – We added It Up 

Gelelim 19 Eylül tarine! Avustralyalı Alex Cameron, George Nicholas ve John Hassel tarafından 2006 yılında kurulmuş ve ilk kez canlı dinleyeceğimiz Seekea, Babylon – Bomonti’de püfür püfür esecek.  Another şarkıları ile bizi replay’e bağlayan grup heycanlandırıyor şimdiden. Not: Seekae etkinliğine aldığınız biletle, Midnight Session: Daedelus etkinliğine de katılabilirsiniz.

Kurt ve Ben şarkısı ile çeşitli komikli görsellere, seslendirmelere ve sosyal medya’nın her doğrultusunda kullandığımız, şehrimize gelmekten memnunluğunu esirgemeyen, tasarımlı sahne kıyafetleri ile bakışları üzerinde toplayan Oh Land, 20 Ekim’de sahne alacak. (sold out olması pek muhtemel.)

Ek: Kurt ve Ben 😛 https://www.youtube.com/watch?v=9rTJkBZYQz4

Ve devamında dolu dolu Eylül-Ekim Housewarming line-up serisi:

Lee Fields & The Expressions, Jonathan Toubin, Brooklyn Funk Essentials, Nil Karaibrahimgil,Deadelus,BaBa Zula, Mode XL, Şevval Sam, Dengue Fever, İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions, Kölsch, Patrice Bäumel, The Orb ve Erol Alkan.