Geçtiğimiz ay Salon Iksv’de ”A Taste Of  Norway” konserleri kapsamında İstanbul’daki soğuk hava dalgasını kıran Flunk, devamında Danimarka’nın sıcak meltem sesli Agnes Obel ve Fallulah ile içimizi ısıtmaya devam etti. Danimarka’nın havasından mıdır bilinmez, başarılı müzisyen yetişmesinde kanıksanamaz etkisi var bu toprakların. Dün gerçekleşen Fallulah Konseri’nden sonra da alıp bavulumu, oralara yerleşmek istedim.
      2010 yılında aşk hayatı inişli-çıkışlı olan indie-pop sevenlerin playlistine ansızın ”Give us a little love” şarkısıyla giren Maria Apetri (Fallulah), The Black Cat Neigborhood albümüyle bir çok müzik listesinde üst sıralara ismini yazdırdı. Ülkemizde ilk defa 19-20 Aralık tarihlerinde sahne alacak. 
 
       Dün ilk konserini Salon Iksv’de veren Fallulah, dinleyicilerini hiç bekletmeden tam saati 21:30’da konserine başladı. I Lay My Head ile daha önce hiç bir canlı kaydında izlemediğim bir enerjiyle sahnesine başlayan Fallulah, dans şovlarıyla da ilk andan bütün seyirciyi çemberinin içine aldı. İstanbul’da konser vermek Maria’nın yıllardır beklediği bir anmış ve bütün enerjisini bu sahnede göstereceğini söyledi ve ”Şerefe” diyerek konserine devam etti. 
Fallulah Setlist olarak ilk albümünün yanı sıra kısa süre sonra yayımlanacak olan Escapism albümünden de parçalar seçmişti.
 Setlist’i Sırasıyla: I Lay My Head, Bridges, Mares, Your Skin, 13th Cigarette, Come into My Heart, Superfishyality, Only Human, Deserted Homes, Hey You, Back and Forth, Dragon, Give us a little love, Dried-Out Cities, Use It For Good, Out Of It, New York You’re My Concrete’den oluşuyordu. 
Seyirci dialogunu hiç bir şarkıda bırakmayan Fallulah, kıyafet değişimi için konsere ufak bir ara verdi. Şık ve olabildiğine rahat tarzıyla seyirciye olan özenini ihmal etmemişti. Şarkıların bazı kısımlarında back vocal kullanmak yerine playback ses kullanmayı seçmişti. Ama canlı sesi göz arda edecek bir boyut da değildi. Bir konserde yakalanması en zor unsur olan dinleyici-sanatçı ilişkisinden kesinlikle tam not aldı. Bu kadar kısa sürede sahneye hakim olmak mutlak bir başarı. Demiştim ya Danimarka’nın havasından mıdır bilinmez, bir başka bu toprakların sanatçıları.
    20 Aralık, yani bu akşam Fallulah tekrardan Salon Iksv’de sahne alacak. Biletler sold out olmadan Fallulah’ı yakalayın kesinlikle. Şehrin en tatlı alternatifi.
 Fallulah – Out Of It 

 Fallulah – Give Us A Little Love

Videolar tarafımdan çekilip kaydedilmiştir. Hakkı saklı yani ;))