“I guess the pills don’t work and the drinks don’t work, in the morning it hurts like cigarette burns,the summer’s daft and winter’s long”
  Sonbahar’da aralıksız her şey üst üste gelir. Bir yığılmanın altında kaldığını hissedersin bir cumartesi sabahı. Sonraki akşam enerjini toplamışsındır ”şehir benim!” dersin. Bu dilemmayla vücut iflas eder, ilaçlar seni ayakta tutmaya yetmez, içki 5. kadehten sonra gülümsetmez. Kış baya uzun, yaz ayları zaten yerinde durmaz. Sigaranın yanışı gibi acıtır bu. Cigarette Burns şarkısı böyle bir zamanda girer illa ki hayatınıza.
 
   Flunk 2000’li yıllarda kurulmuş Norveçli downtempo, indie folk, electronic, yer yer chill-out öğeleri barındıran bir müzik grubu. İlk albümler For Sleephyheads Only’ den This What You Get (2009) yılları arasında yayımladıkları her albümde hit parça yapmayı başarmış bunları 2012 yılında The Songs We Sing albümlerinde toplamışlardır. Radiohead’den Karma Police ve Depeche Mode’dan See You’yu coverlayan grup üyelerinin yayımladıkları bir demeçte, artık içinde hit parça olup olmadığının kaygısının olmadığı, Grup vokalisti Anja’nın ilk defa gitar çaldığı,  Erik Ruud’un drummer’a katıldığı son albümleri Lost Causes’ı yayınladılar 2013’de. Galiba en başarılısı da bu oldu. 
       2 yıl önce Flunk’ı canlı dinleme fırsatım olmuştu Bronx Pi’de. Fakat gürültüden hiç keyif alamayıp yarım saat sonra konserden ayrılmak zorunda kalmıştım. Aradan geçen 2 yılın ardından Flunk dün Salon IKSV’de sahne aldı. Katılımcının oldukça fazla olduğu konser alanında, gürültü yok denecek kadar azdı. Bu etkenle ön sıralardan Flunk’a kaptırdım kendimi. Anja şarkı söyledikçe ben hafifliyordum. Üzerimde ki sonbahar yorgunluğunu kazıyarak çıkardı resmen.
Setlist:
   Personal Stereo ile giriş yapan Flunk, İstanbul’da tekrardan olmaktan çok mutlu olduğunu dile getirdi.Şanslıymışız bu şehirde yaşadığımız için. Türkçe, setliste görebileceğiniz cümleleri sarf etti. Yer yer şarkıları dinleyicilere söyletmek için, bir kaç kere de gerçekten şarkı sözlerini unuttu. Ama bunların hepsini silecek bir performans yaşandı ki o da ”Six, Seven Times”. Anja şarkıya girer girmez tüm konser alanı tek bir ağızdan eşlik etti kendisine. Anja duraksadı, gözleri dolar gibi oldu, şaşkınca etrafı izledi epic bir olay yaşandı. Lost Causes’den beklediğimden daha fazla şarkı vardı. Setlist tatminkardı ve artı olarak ”On my Balcony’‘ i üst kat seyircisine hitap ederek söyledi. Gitaristleri Jo Bakke ” Queen of the Underground” da güzel bir solo attı. 2 saat kadar sahne de kalan Flunk, konserini Bis yaparak tamamladılar. 

Cigarette Burns Konser Kaydım;