Gözümüzü sımsıkı kapayalım.

Lambaları da söndürelim. Hatta güneş de aydınlatmasın.

Evet şimdi oldu.

“Birkaç adım ötemizde önünde sepeti olan bir bisiklet duruyor, az ilerisinde birbirine yakın iki tane güvercin. Sahilin karşısında adalar var. Denizin üstü sakin sayılır. Güneş sol tarafımızda kalıyor. Böyle bir açıyı, görseydin çekmek ister miydin? Harika! O zaman şimdi biraz kamerayı sabitliyoruz, şimdi çekebilirsin!

Esenler Görme Engelliler Derneği (EGED) üyeleri ve Ortaköy Rotaract Klubü bir araya gelerek bu devingen etkinliği gerçekleştirdiler.

Kısa bir süre içinde sergisi yapılacak olan bu projenin fotoğraflarını tek tek inceledim. Her bir fotoğraf karesinde kendimle ilgili, hayata bakışımla ilgili çok pişmem gerektiğinin farkına vardım. Serginin büyüsünü bozmamak adına yayınlamadığım; görme yetisini kaybetmiş kişilerin fotoğraf çekme anları ve onlara yardım eden insanların kendiliğinden oluşan gülümsemelerine bakmak, üstünü örtmüş olduğum inanç, birlik olma, paylaşma gibi duygularımın harekete geçmesine neden oldu.

Böyle etkinlikleri ortaya çıkarmak için illa bir sponsor yada bir etkinlik beklememek lazım. Dünya kocaman. Tek başımıza her şeyi yapamayacağımız aşikar. Tek başımıza ortaya bir mutluluk ögesini çıkaramayacağımız da çok net ortada. Kişisel sorunlarımızı çözebilmek için belki başka alanlarda bir şeyler yapmamız gerekiyor olabilir. 🙂

Serginin mekan ve tarihi belli olunca bilgisini paylaşacağım. Şimdi birkaç tane fotoğrafı görmeniz için sizlerle paylaşıyorum.

Burak Çarbuğa