Vodafone Istanbul Calling’in en çok beklenen isimlerinden Iron Maiden, İnönü Stadı’nın yıkılmasından önce son konseri gerçekleştiren grup oldu. (unofficial olarak da yıkıldı!)
Ön Gruplarda Vodoosix ve Anthrax vardı. Mükemmel bir warm up gerçekleştirdiler. Joey Bellodonna’nın AC/DC – TNT performansıyla İnönü tek bir ağız oldu.

Instagram Video Link İçin

Vodafone Istanbul Calling’in en çok beklenen isimlerinden Iron Maiden, İnönü Stadı’nın yıkılmasından önce son konseri gerçekleştiren grup oldu. (unofficial olarak da yıkıldı!)
Ön Gruplarda Vodoosix ve Anthrax vardı. Mükemmel bir warm up gerçekleştirdiler. Joey Bellodonna’nın AC/DC – TNT performansıyla İnönü tek bir ağız oldu. Anthrax sonrası Iron Maiden’ı beklemeye koyulduk. 7’den 70’e herkes vardı. Konser alanı Iron Maiden tshirtleriyle doluydu. ( Eddie’nin ingiliz bayrağı yerine türk bayrağı tuttuğu Maiden Turkish tshirtler 15-20 tl arası kapışıldı.) Neredeyse çıkış saatlerini geciktirmediler. Scorpions Konseri’nden sonra saatine duyarlı ikinci grup bu sene Iron Maiden oldu.

image

 

Ses, sahne show’u, performans.. bu üçlü harmoni arasına kaptırdı herkes kendini. Dinleyici – Sanatçı bağı çok güçlü bir konser alanı vardı. Son yaşanan Gezi Parkı olayları esnasında konserlerini iptal eden sanatçıları kınayarak ‘biz onlardan değiliz’ diyerek ”Her yer Taksim, her yer direniş” sloganının önünü açtı Bruce Dickinson çünkü ” Iron Maiden gonna get you, no matter how far.”

Fear of the Dark parçası dinleyiciler tarafından Fear of the Park diye çevrildi. (Not: Bruce parçayı Istanbul in the dark, fear of the dark, fear of the Park diye seslendirmiştir.)

The Prisoner,  The Throper, The Number of the Beast gibi sevilen bütün hitlerini söylediler.

image

3 şarkı Bis yaptılar.
image

Running Free ile dinleyicilerine veda eden Iron Maiden, Tekrar görüşünceye dek akılları zorlayan bir konserle hafızamıza kazındı.

image
Video:

Video Link: http://www.youtube.com/watch?v=7lBOpZ2wmuA
”Not a prisoner, I’m a free man,
And my blood is my own now.”