Geçtiğimiz sene Burn Electronica Festival’i ile ülkemize gelmiş olan Danimarkalı ünlü müzik grubu WhoMadeWho, İstanbul Bronx’da kolay kolay hafızamızdan silemeyeceğimiz ”efsane” bir gece yaşattılar bizlere. (Burn Electronica Festivali’nde grubun davulcusu Thomas Barfod ayağında ki sakatlanmadan dolayı sahne alamamıştı. Ayrıntıları burdan http://sitiriipio.tumblr.com/post/25788414577/burn-electronica-festival okuyabilirsiniz.)

image
Ülkemizde de git gide tanınmaya başlayan WhoMadeWho’yu geçtiğimiz Burn Electronica Festivalinden sonra ”bir daha kimbilir ne zamana gelirler?” İç çekişimi duymuş olacak ki Bronx 2013’ün ilk ayına süpriz bir şekilde WhoMadeWho’yu konuk etti.
Inside World ile giriş yaparak içsel yolculuğumuz başlamış oldu.

image

Şarkılarının ve kendilerinin enerjisi o kadar yüksek olunca kimse yerinde duramadı. Herkes ezbere ” Running Man, The Sun, Keep Me In My Plane, Below The Cherry Moon, Never Had The Time..” şarkılarına eşlik edince grubun da şaşkınlığı daha da enerjiye dönüştü.

image
Thomas ve Jeppe’ye sahne yetmedi. Şarkıları direk seyircinin arasında söylemeye başladılar. Ego’dan tamamen uzak, mikrofunu da yer yer bizlere uzatarak bu konser sanki hepimizin konseriymişçesine samimi bir ortam oluştu.

image
2 saate yakın sahne de kalan WhoMadeWho Kapanış şarkısı için inanılmaz derecede harika coverladıkları ”Satisfaction” ile gerçekleştirdiler.O anlar da hepimiz indie rock ve electroniğin ritmiyle doyum noktamıza ulaştık. Ben en son Jeppe’in Madonna – Like a Virgin dansına ”in your face” yaparken yakaladım. Efsane bir kapanış oldu desem abartmış olmam.

Konser sonrası grupla kısa bir sohbet etme şansım oldu. Thomas’ın baba olması, yeni albüm için kayıtlara başladıklarını ve Türkiye’ye tekrardan gelmekten çok büyük keyif aldıklarını belirtti.

Umarım yeni albümleriyle tekrardan WhoMadeWho’yu İstanbul’da dinleriz.