Yukarıya Dön
Adres
541 Nisbetiye Mahallesi, Gazi Güçnar Sokak
No: 4/2 Beşiktaş-İstanbul
İletişim
[email protected]
Telefon: +90 212 337 27 78

Google Ads Hesabınız HTML5 Reklamları Desteklemiyor Hatası

Google Ads’e HTML5 reklam ögelerini yüklerken birçok kez hata alabilirsiniz. Böyle durumlarda HTML5 reklam ögelerinizin Google Ads kriterlerine uygunluğunu HTML5 Validator aracı ile kontrolünü sağlayarak dosyalarınızı inceletebilirsiniz. Çoğu zaman da dosyalarınızı yeniden kayıt ederek çözüme ulaşabilirsiniz.

Google Ads: Hesabınız HTML5 Reklamları Desteklemiyor Uyarısı

Reklam panelinize HTML5 dosyalarınızı yüklediğinizde ”Hesabınız HTML5 Reklamları Desteklemiyor” uyarısı aldığınızda sorununuz artık dosyalarımızda değil doğrudan Google Ads hesabı ile ilgili olduğunu düşünmemiz lazım.

HTML5 ögelerini onaylamak için artık reklam hesabınızın bazı kriterleri sağlamasını istiyor. Bu kriterleri sağladıktan sonra ise HTML5 reklamlarınızı aktif etmek için form doldurarak erişim için başvuru yapıyorsunuz.

Google Ads HTML5 Erişimi Sağlayabilmesi İçin Gereken Kriterler

HTML5 reklamlarınızı aktif edebilmek için Google Ads hesabınızın sağlaması gereken bazı kriterler var. Bunlar;

– Google Ads hesabınızın politikalara uygun bir geçmişe sahip olması gerekmektedir. Oluşturduğunuz herhangi bir reklam kampanyanız Google politikalarına aykırı bir durumdan ihlal almamış olması gerekmektedir.

– Düzenli bir ödeme geçmişinizin olması gerekmektedir. Herhangi bir nedenden dolayı yakın bir zamanda (Son 90 gün içinde) Google Ads hesabınızdan ödeme çekerken bir sorunla karşılaşmamış olması gerekmektedir.

– Google Ads hesabınızın toplamda 1000 ABD dolarının üzerinde harcama yapmış olması gerekmektedir. O günün kuru baz alınarak TRY’ye çevrilen tutarın, hesabınızda harcanmış olması gerekmektedir.

Yukarıdaki bu üç kriteri sağladığınızdan emin olduktan sonra hesabınızı HTML5 reklamlarına açtırmak için form doldurma işlemine geçebilirsiniz.

Başvuru Formu Linki: https://support.google.com/google-ads/contact/html_5_access?hl=tr 

Başvuru formunu doldururken açıklamaları eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurmanız gerekmektedir. Bu işlemi tamamladıktan sonra ortalama 5 gün içinde başvurunuzun onaylandığına dair bir mail alacaksınız. Bu maili aldıktan sonra güncellemenin panele yansıması için 2-3 gün daha beklemeniz gerekebilir. Ardından HTML5 reklamlarınızı yüklemekte sorun yaşamayacaksınız. 🙂

Ve bu arada reklam hesabınız 90 günden eskiyse ve toplamda 9000 ABD dolarından fazla harcama yaptıysanız HTML5 erişiminiz otomatik olarak onaylanacaktır.

Özellikle yeni bir Google Ads hesabına sahip olan kişi ya da işletmeler bu süreci çok iyi planlamaları gerekmektedir. Herhangi bir şekilde oluşturacağınız kampanyalarınızı HTML5 kurgusu ile kullancılara sunmak için Özel Günler öncesi bu süreci mutlaka tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Dönüşümü Yüksek Günlerde Görüşmek Üzere,

Burak Çarbuğa

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha iyi bir web site deneyimi sunmak için çerezler kullanılıyor. Politika detayını inceleyin.