Yukarıya Dön
Adres
541 Nisbetiye Mahallesi, Gazi Güçnar Sokak
No: 4/2 Beşiktaş-İstanbul
İletişim
[email protected]
Telefon: +90 212 337 27 78

Google Benim İşletmem Hesabına Video Yükleme

Google Benim İşletmem Hesabına Video Yükleme

İşletmelerin ve kurumların Google Arama’da ve Haritalar’da online varlıklarını yönetebilmelerini gerçekleştiren Google Benim İşletmem, yaptığı güncelleme ile tüm işletme sahiplerine video yükleme imkanı sağlıyor artık.

2017 yılından itibaren test çalışmalarını sürdüren Google Benim İşletmem (Google My Business); video güncellemesini, 12 Ocak 2018 tarihinden itibaren Türkiye de dahil olmak üzere Benim İşletmem hesap sahiplerinin kullanımına açmış oldu.

Google Benim İşletmem’in Community and Social Media Manager’ı olan Allyson Wright‘ın yaptığı açıklamayı özetleyecek olursam;

  • Hesabınızın panelinden ”Video” seklesinden yükleme işlemi gerçekleştirilebilecek.
  • Müşterileriniz de işletmenize ait videoları işletme hesabınızda paylaşabilecek. Bu videoları ”müşteriler” sekmesinde bulabileceksiniz.
  • 30 saniyeye kadar video ekleme işlemi gerçekleştirebileceksiniz.
  • Google Benim İşletmem panelinizden video yükleme işlemini gerçekleştirdikten sonra 24 saat içinde videonuz işletmenizin fotoğraflarının gösterildiği yerde görebileceksiniz.
  • İşletmenize eklenebilecek uygunsuz ya da alakasız videoları şikayet edebileceksiniz.

Google Benim İşletmem’e (Google My Business) Neden Video Yüklemeliyim ?

Bilindiği üzere son yıllarda video içerikler, işletmelerin hedef müşterilerine ulaşması, farkındalık yaratması ve kendilerini tanıtmaları için en değerli materyallerdir.

Özellikle de küçük ve orta büyüklükteki işletme (KOBİ) sahiplerinin rakiplerinden bir adım daha önde olabilmesi ve müşterilerin karar verme noktasında etkileşimi artırıp ikna edici bir hikaye yaratabilmeleri için Google My Business hesaplarına video yüklenmesi gerekmektedir.

Düşünelim ki bir halı yıkama firmasının 30 saniye içerisinde bir halıyı nasıl yıkayıp kuruttuğunu ve paketlediğini göreceğimiz bir video ile bölgesel işletme aramalarımızda karşımıza çıksın. İletişim kurmamız için daha ikna edici olmazmıydı ”güvenli yıkama” sloganını okumamız yerine?

Ya da taşınma arifesinde olduğumuzu düşünelim. Anahtar kelimeler ile yaptığımız nakliyat aramasından hemen sonra eşyaların sağlam bir şekilde ambalajlarla paketlendiği, montaj, de-montaj hizmetlerinin yapıldığı, temiz araçlar ile eşyaların profesyonel bir ekip tarafından taşındığını göreceğimiz bir video, fiyat teklifi almamız için bu işletme ile telefon bağlantısına geçmemizi tetikleyecek bir araç olmazmıydı?

Bilindiği gibi yakın zamanda Youtube Director hayatımıza girmiş oldu. işletmelerin tanıtım videolarını kolayca ve profesyonel bir akış içerisinde çekebilmeleri için ücretsiz olan bu uygulamayı Google My Business hesabınıza video yüklemek için kullanmanın aslında şimdi tam zamanı!

Sevgiler,

Burak Çarbuğa

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha iyi bir web site deneyimi sunmak için çerezler kullanılıyor. Politika detayını inceleyin.